Psala jsem, psala jsem, propisce došla náplň a dopsala jsem. Tak teď píšu na počítači.

Info

23. června 2008 v 12:44 | Alisha Trianel Fare |  Stejný osud podruhé nebo možná ne?
Uplynulo již třicet let od Bitvy ve Farthen Duru.
Galbatorix zuří, někdo mu krade plány významných akcí, vzácné předměty a nedávno zmizel pergamen dokonce z jeho vlastní ložnice. Pověřuje Murtagha, aby našel zloděje, získal od něj ztracené plány a předměty a pak zloděje zabil. Murtagh se do úkolu vrhá se stejným nadšením jako do všech úkolů za poslední dva roky.
Už dva roky chodí jako tělo bez duše a nebýt Trna, dávno by už spáchal sebevraždu. Před pěti lety se jim podařilo zajmout Eragona, ten ovšem ani po třech letech nevyzradil ani jedno slovo, kterým by Galbatorixovi pomohl. Po čas Eragonova věznění, za Eragonem často chodil Murtagh a povídali si. Stále mezi nimi ovšem panovala křivda vytvořená Galbatorixem. Před dvěma lety všechny včetně Murtagha zasáhla krutá rána. Vardenům se podařilo propašovat Eragonovi vzácný jed, který působí i na elfy. Eragon zemřel během několika vteřin. Murtagh poté odnesl jeho tělo Elvě. Ta ovšem ví, že Eragon mrtví není…
Murtagh se vydává najít zloděje, netuší ovšem, že zlodějem je právě Eragon, který čeká na příležitost, kdy se pomstí. Chce nalákat Galbatorixe do skály Kuithan, kde se ztratilo už mnoho bytostí a nikdy se nevrátili. Eragon ale neví, že runy ve skále Kuithan mají kouzelnou moc a přenesou, jak Elvu tak Eragona s Murtaghem zpátky v čase.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama