Psala jsem, psala jsem, propisce došla náplň a dopsala jsem. Tak teď píšu na počítači.

Březen 2008

1. Kapitola-Nechtěný nápadník a cizinec

24. března 2008 v 20:43 | Wailien |  Life of Selena
Za jednoho srpnového odpoledne, v zemi jménem Alagësie seděla mladá dívka jménem Selena u stolu v domě svých rodičů, ve vesnici jménem Carvahall, ležící v údolí Palancar, poblíž řeky Anory. Po její pravici seděl její bratr Gero a po levici mladý řezník jménem Sloun. Jak ona ho nesnesla, ale její rodiče, jak se obávala, jí ho určili za manžela. Pozvali ho na pozdní oběd a jí oznámili, že si ho má vzít. Ale to neznají Selenu, ona si ho nevezme a udělá pro to cokoliv.
"Zlato,"oslovila ji její matka.
"Ty se, se svým snoubencem ani nerozloučíš?" Selena opět začala vnímat okolí, Sloun byl už patrně na odchodu. Vyšla za ním na verandu a když chtěl odejít chytla ho za ruku a otočila k sobě.
Pak mu plivla do tváře.
Skoro celá vesnice, kromě těch, co zrovna pracovali, to viděla. Sloun si otřel její sliny z naštvané tváře a pokusil se ji uhodit. Uhnula jeho ráně a dala se na úprk směrem k hostinci. Vojáci, jenž tam byli ubytovaní, ji sledovali s nechápavým výrazem. Vůbec netušili, proč utíkala zrovna sem, když mohla rovnou utéct z vesnice. Ve chvíli, kdy však jednomu z nich sebrala zbraň, to pochopili. Selena se zbraní v ruce se obrátila akorát v čas, aby ji mohla Slounovi přitisknout na krk.
"Nemysli si, že bych tě nedokázala zabít. Věř mi, já nejsem jedna z těch žen, co omdlévají při pohledu na krev."
"Seleno, drahá, uklidni se!"doběhl k nim její otec. Sedmnáctiletá dívka se zasmála.
"Já se mám zklidnit? Já? Možná, že jsi můj otec, ale nevíš o mě nic. Já si od tebe nenechám nalajnovat život. Nevezmu si ho a to za každou cenu, i kdybych ho měla zabít."
"Co se to tady děje?!"zahřměl za ní mužský hlas. Lehce otočila hlavou, ale neměla to dělat, protože Sloun využil její nepozornosti, sebral jí zbraň a odhodil ji z jejího dosahu. Pak se jí znovu pokusil uhodit, ale silná mužská ruka mu v tom zabránila. Muž asi o hlavu větší než Sloun(zmínila jsem se, že Selena je o půl hlavy větší než Sloun?), jehož tělo bylo samý sval a vyjadřovalo ze sebe ohromnou autoritu, stál vedle ní a držel Slouna za paži.
"Já se na něco ptal, co se to tady děje? A proč se jí snažíš uhodit?"
"Tenhle trouba se jaksi nedokáže smířit s tím, že si ho nechci vzít. To je vše,"řekla Selena a dál si toho muže nevšímala.
"Nech mě hádat, a tvoji rodiče s tím sňatkem souhlasí."
"Bohužel."
"Tak to si ho asi budeš muset vzít."
"To dřív Vardenové přijdou neozbrojení do Uru'beanu a ohlásí se fanfárami."
"Z tvého přirovnání je mi celkem jasné, že si ho vzít nechceš."
"Nechci a taky nevezmu!"
"A proč si ho nechceš vzít?"
"Protože…neříkám, že bych se chtěla vdávat z lásky, to ne, ale jestli si někoho vezmu, tak se s ním alespoň snesu v jedné místnosti bez toho, že by se mi obracel žaludek."
"To tě doma nenaučili nějaké odvary, aby se to zlepšilo?"Selena obrátila oči v sloup.
"Naučili a naučili mě taky jednu věc, jak někoho otrávit, takže jestli okamžitě nepřestaneš se svými stupidními otázkami, tak už dneska nic nejezm, ani nepij."
"Bohužel pro tebe, mám vrozenou imunitu proti některým jedům, mohl bych to přežít."
Plesk!
"Víš, jediný pravý důvod proč si Slouna nechci vzít je, že přímo nesnáším muže a jejich pitomé řeči,"zasyčela mu do tváře a vyběhla z vesnice.
Morzan se za ní ještě chvíli díval a mnul si tvář, jenž ho dost silně pálila.
"Na holku má docela sílu,"zamumlal a pak se vrátil zpátky do hostince. Vešel do svého pokoje a pak vylezl oknem ven. Měl štěstí, že jeho okno bylo směrem k lesu. Ještě ji zahlédl jak zmizela v lese. Vydal se za ní po cestičce vyšlapané zvěří. Doběhla až k řece a pak si sedla pod velký strom. Za ní se rýsoval polorozpadlý kamenný most. Dával si pozor, aby ho neuslyšela ani neviděla, když za ní šel, ale asi ho nějak vycítila, protože se náhle otočila.
"Co ty tady děláš? Ty mě špehuješ?"
"Jsi zajímavá, jenom málokterá žena by se odvážila uhodit mě. Máš velkou odvahu."
"Spíš pošetilost."
"Kdybys byla pošetilá, vzala by sis ho."Selena se usmála a zadívala se na řeku.
"Možná."
"Ale ty jsi chytrá a na rozdíl od ostatních žen si ten meč držela celkem správně. I když, pro mě by si nebyla žádný protivník."
"Aby ses nedivil."
"Moje milá, já patřím mezi nejlepší šermíře království a už jsem si zabojoval i s jezdci a neskončil jsme zrovna špatně."
"Jenom jestli nekecáš."
"Já?!"
"Ty!"řekla a zasmála se.
"Já náhodou nelžu, většinou."
"Tak ven s tím!"
"EH?"nechápal Morzan.
"Co po mě chceš?"
"Chci..., můžu ti pomoct odejít, brzo odjedu do Teirmu a jestli chceš, vzal bych tě sebou,"řekl a pak odešel, nechávajíc za sebou zkoprnělou Selenu.

Povídky(kapitolové)

24. března 2008 v 20:29 | Wailien |  Povídky
Autor: Wailien, ačkoliv Alisha je cenzura
Děj (začátek): Selena se potká s Morzanem a odejde s ním z Carvahallu. Má v plánu jet s ním až do Teirmu. Morzan sebou veze zvláštní skříňku od níž má Selena klíč, ale neví o tom. Jenomže jejich cesta přes dračí hory, bude mnohem nebezpečnější než si ze začátku mysleli.
Kapitoly: 1,2,3,4,5
Autor: Alisha Trianel Fare
Návaznost na povídku: Život Seleny
Děj: Vypráví o další generaci Seleniny rodiny a jejich přátel, tato generace se musí vypořádat s hříchy a chybami svých rodičů, kteří je sice naučili zabíjet a bránit se nepřátelům, ale budou jejich znalosti a dovednosti stačit k jejich přežití?
Kapitoly:1,2(1/2), 2(2/2)Autor: Alisha Trianel Fare


Děj: Začíná po Bitvě na Hořících pláních, Morzan se vrátil a tajně ujímá se vlády nad královstvím. Murtagh se snaží zabránit tomu, aby se jeho otec dozvěděl, že má i dalšího syna, ale zároveň tuší, že jednou se to Morzan doví. Eragon se snaží vypořádat se svou pozicí mezi Vardeny a faktem, že jeho otec je Morzan a že žije.
Teď už jsou na straně království hned dva lidí, jenž ho lákají na tuto stranu. Otec a bratr.
To co ale nikdo z nich netuší je to, že Galbatorix si trůn tak snadno vzít nenechá.
Kapitoly:Prolog,1,2,3,4,5,6

Autor: Alisha Trianel Fare
Děj: Eragon s Murtaghem a Elvou se vrátili zpět v čase, kde mohou změnit nejenom svoji minulostm a také budoucnost, ale také budoucnost celé Alageasie.
Kapitoly: Info,